Polska Deutsch English France Italy Russia Spain Argentina Facebook

Ewa Cyzman-Bany

Ewa Cyzman-Bany
Adres: 04-971 Warszawa ul.Mozaikowa 18
Telefon: +48 222 169 119
Strona: www.ustawienia.pl
email: zapisy@ustawienia.eu


ŻYCIORYS USTAWIACZA - EWY R. CYZMAN Z 14.IX.2005 R. (UZUPEŁNIONY DO 2011)

Ewa Cyzman-Bany Przedstawiam Aurelię Barbarę i Dobromira. Łącząc się ze sobą w 1958 roku, stworzyli jakość, z której narodziłam się w 1960. Na tym zdjęciu jestem zaledwie błyskiem w oczach, ale już wyraĄnie widać to, co dla mojego istnienia i tego kim jestem oraz co i jak robię - najważniejsze.

Ta bardzo istotna informacja większości jednak nie wystarcza. Dodam więc jeszcze słów parę.

Od 1984 roku rozpoczęłam współpracę z Markiem Kotańskim i zajęłam się leczeniem narkomanów. Przez trzy lata prowadziłam ośrodek MONAR-u w Ostrołęce, którego pacjentami byli narkomani w wieku od 15-tu do 21 lat. Ilość doświadczeń i stosowanych technik terapeutycznych trudna do opisania (każda z nich ma teraz swoją osobną bardzo marketingową nazwę), a czas pracy zupełnie nienormowany.

W tych latach byłam członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia „MONAR”, członkiem Wojewódzkiego Zespołu d.s. Przeciwdziałania Patologii Społecznej w Ostrołęce, prowadziłam szkolenia dla nauczycieli, psychologów, radnych miejskich, wolontariuszy i kleryków. Występowałam też w sądach broniąc pacjentów oraz bywałam kuratorem społecznym podopiecznych.

Przez kolejne 4 lata pracowałam w słynnym w owych czasach a prowadzonym przez Marka Licińskiego - ośrodku terapii systemowej „Saska Kępa” w Warszawie. Klientami ośrodka byli głównie pacjenci psychiatryczni, choć nie brakowało też rodzin w kryzysach życiowych. Mnogość doświadczeń wielka (w terapii indywidualnej, rodzinnej, grupowej i środowiskowej). Między innymi i takie doświadczenie, jak prowadzenie dwutygodniowego spływu kajakowego dla kilkunastu psychiatrycznych pacjentów, bez psychotropów za to z dwiema wolontariuszkami do pomocy. Jest co wspominać.

W 1992 roku podpisałam umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na bazie której do końca 1999 roku zatrudniałam w swojej firmie ucząc zawodu oraz rehabilitując społecznie osoby niepełnosprawne. Przez ponad 10 lat byłam licencjonowanym doradcą podatkowym. Zakładałam i ustawiałam organizacyjnie oraz podatkowo (w potocznym tych słów znaczeniu) setki firm, m.in. przeprowadzałam przekształcenia własnościowe, negocjowałam, reprezentowałam firmy w sporach, reanimowałam bankrutów, byłam też zarządcą i specjalistą od spraw-nie-do-załatwienia.

Od 2002 roku zajmuję się Ustawieniami Systemowymi (zwanymi także konstelacjami rodzinnymi). Prowadzę w Polsce i za granicą warsztaty Ustawień systemowych, rodzinnych i organizacyjnych oraz ustawienia indywidualne metodą Berta Hellingera. Od początku 2004 roku biorę za to pieniądze. Szkolę też innych w tym zakresie. Prowadzę superwizje dla psychologów, terapeutów, lekarzy, nauczycieli i pracowników socjalnych. Ponadto prowadzę seminaria i wykłady, cykle i warsztaty tematyczne oraz grupy rozwoju osobistego.

W moim zderzeniu z Ustawieniami najwięcej mam do zawdzięczenia samemu Bertowi (któremu zawsze się kłaniam). Od 2003 roku brałam udział we wszystkich prowadzonych przez Niego w Warszawie warsztatach i superwizjach, ponadto ukończyłam prowadzony przez Niego Kurs Mistrzowski w Krakowie. W 2010 roku brałam udział w warsztacie Berta Hellingera we Frankfurcie oraz w prowadzonym przez Niego Międzynarodowym Obozie Szkoleniowym w Bad-Reichenhall. Brałam udział w warsztatach innych wielkich w tej metodzie: Otto Brinka, Marii Senftleben-Gudrich, Victorii Schnabel, Jacoba Schneidera, Sieglindy Schneider, Ilsy Kutschery, Joy Mane, Gerharda Walpera, Wolfganga Deussera oraz Polaków z Polski i z importu – Urszuli Sylwestrzak, Marka Wilkirskiego, Renaty Lisowskiej, Alicji Bednarskiej i Marzeny Jankowiak. Wiele, choć już w inny sposób – zawdzięczam Wojciechowi Eichelbergerowi, który miał odwagę wspierać mnie - „wolnego strzelca” i to na samym początku mojej ustawieniowej drogi. Osobne podziękowania dla Mai Wołosiewicz („Stowarzyszenie u Źródła”) za lata współpracy i promowania mojej osoby oraz Zenonowi Mazurczakowi za wszystko, co dla mnie osobiście zrobił, udostępniając mi i genialnie tłumacząc międzynarodowe warsztaty Berta, w czasach, kiedy te materiały nie były jeszcze w Polsce dostępne. Gerharda Walpera znam i cenię od Jego pierwszej wizyty w Polsce. Byłam na wszystkich Jego warszawskich warsztatach, brałam udział w pierwszej edycji prowadzonego przez Niego szkolenia we Wrocławiu oraz spotkaniach grupy polsko-niemieckiej.

Jestem członkiem Hellinger Sciencia.

Prowadząc warsztat Ustawień Systemowych czuję się na właściwym miejscu. Za tym co robię stoję całą sobą. To co ma znaczenie w tej pracy i z czego czerpię - jest głęboko osobiste. Pracuję spokojnie, głęboko, z dużą uwagą i życzliwością. Z szacunkiem do Klienta, jego Systemu i Sił, które tym rządzą.

Dla tych, dla których ta informacja jest ważna dodaję, że nie jestem psychologiem. Zawód wyuczony i wykonywany – „mądra baba”.

Ewa Renata Cyzman-Bany

P.S. Odpowiadam od razu na wszelkie pytania, dotyczące mojego stosunku do Berta Hellingera i tego co powiedział (lub jeszcze powie). Otóż mam do Niego stosunek absolutnie bezkrytyczny, przepojony miłością i wdzięcznością, za wszystko czego doświadczyłam korzystając z Jego życiowego dorobku i spoglądając w stronę, w którą On patrzył. Dziękuję.
KONTAKT W POLSCE KONTAKT W NIEMCZECH LINKIHellinger Team Polska Bert Hellinger Napisz do nas...
Email: biuro@hellingerpolska.pl Postfach 2120, D-83462 Berchtesgaden, Germany Galeria zdjęć
Dane firmy Tel.: +49 - (0) 86 52 / 65 64 65 Partnerzy
Reklama Email: info@hellingerschule.com Reklama
Wszelkie prawa zastrzeżone Copyright by Bert Hellinger Polityka cookies